01:28
  • وضعیت بازار
  • بسته
  • شاخص کل
  • ۳۸۴،۰۹۹.۶
   ۷،۰۸۷.۰۸
  • ارزش بازار
  • ۱۴،۰۰۰،۸۱۵ میلیارد ریال
  • آخرین معامله
  • ۱۳۹۸/۱۰/۱۱    ۱۳:۳۲

  ابزارها و اصطلاحات

نقشه بازار

نقشه بازار به صورت نموداری ارزش، صف خرید و فروش یا حجم هر نماد در بازار را نشان می‌‌دهد.
دو مشخصه هر نماد در این نقشه اندازه و رنگ آن است.
رنگ هر نماد در هر بخش معرف درصد تغییر از سبز کامل تا قرمز کامل است. برای نمونه نمادی با درصد تغییر قیمت مثبت در امروز (نسبت به روز پیش)، سبز دیده خواهد شد و هرچه مثبت تر باشد سبز روشنتر میشود. نمادی با درصد تغییر قیمت صفر سیاه و با درصد تغییر قیمت منفی قرمز دیده خواهد شد.
اندازه هر نماد بسته به اینکه در کدام بخش باشیم میزان تراکنش را نشان میدهد. بطور مثال اندازه یک نماد در بخش حجم نشاندهنده حجم معاملات یک نماد در آن روز به نسبت سایر نمادها است.
تمامی گروههای صنعتی در این نقشه تفکیک شده و با دو کلیک روی نام هر گروه،نقشه بازار آن گروه خاص  به همراه شرکتهای متعلقه نمایش داده میشود.
همچنین با مرور موس بر روی هر قسمت اطلاعات دقیق تر آن از قبیل کد ، توضیح، آدرس ، ارزش و .... نمایان می‌‌گردد و با دو کلیک بر روی آن وارد صفحه سهام‌نگر مربوط به آن سهم شده و اطلاعات مربوط به نماد را با جزییات کامل، به همراه اخبار، نظرسنجی، نمودارها و اندیکاتورها قابل مشاهده است.

پیام خصوصی

ارسال پیام خصوصی به کاربران دیگر پرتال، همچنین این صفحه به عنوان کارتابل شخصی شما است که کاربران دیگر نیز می‌توانند پیغام خصوصی برایتان ارسال کنند.

ارتباط موضوعات و نظرات #

کاربران در هنگام درج نظرات خود در هر صفحه سایت که باشند با افزودن # قبل از اسم موضوع مورد نظر خود می توانند پیوند موضوع با نظر خود را برقرار کنند تا آن نظر در صفحه وابسته درج شود. در غیر این صورت نظر تنها در صفحه اول و صفحه کاربر درج می شود. هر نظر می تواند به تعداد دلخواه موضوع داشته باشد و در صفحه هریک درج میشود.

پیشبینی قیمت نماد

 

این سیستم برای بررسی پیشبینی های کاربران از قیمت فردای یک شرکت طراحی شده است. کاربران میتوانند با شرکت در پیشبینی قیمت یک سهم نظر خود در خصوص قیمت پایانی فردای سهم را ثبت کنند. هر پیشبینی درست برای کاربر یک امتیاز مثبت محسوب میشود. نتایج پیشبینی در صفحه نماد نمایش داده خواهد شد.

ضریب همبستگی

با انتخاب نماد ها در قسمت جستجو و همچنین شاخصها، فلزات و ارز مورد نظر خود، روال تغییرات قیمت آنها را مقایسه میکنید. همچنین با انتخاب آنها در قسمت چپ، ضریب همبستگی دو گونه نسبت به یکدیگر نمایش داده میشود. ضریب همبستگی یک فاکتور آماری برای محاسبه وابستگی دو گونه به یکدیگر است. این ضریب بین1- تا 1 متغیر است. بطور مثال اگر ضریب همبستگی نمادی به قیمت دلار یک باشد یعنی روند قیمت آن کاملا همسو با دلار است. ضریب 1- نشاندهنده روند کاملا مخالف نسبت به یکدیگر و صفر نشاندهندهی عدم وجود هرگونه وابستگی بین آن دو است. به همین نسبت نوسان بین این بازه نشانگر شدت و حدت این وابستگی است.

داغترین سهام

 داغ ترین سهام، سهامی است که در بازه زمانی انتخاب شده توسط کاربر، بیشترین سود را داشته است.

بالاترین سهام

 بالاترین سهام، سهامی است که در بازه زمانی انتخاب شده توسط کاربر، بیشترین ارزش معاملاتی را داشته است.

دریافت اطلاعیه‌ها و آلارم‌ها

مشترکین نسخه پیشرفته سهام‌یاب می‌توانند تنظیمات دریافت اطلاعیه‌های کدال، اطلاع‌رسانی قیمت نمادها و رسیدن قیمت نماد به حدود قیمتی مشخص را انجام دهند.

دریافت لحظه‌ای پیام‌های ناظر بازار

مشترکین نسخه پیشرفته سایت، پیغام‌های ناظر بازار مرتبط با سهام سبد خود را بور لحظه‌ای دریافت می‌کنند.

 

دنبال کردن

امکان دنبال کردن کاربران و شرکت­ها و به اشتراک‌گذاری ایده‌ها، نظرات و تحلیل های خود و دیگر افراد از جمله مهمترین امکانات شبکه مجازی سهام یاب میباشد.

پرطرفدارترین نماد

 سهامی که بیشترین دنبال­‌کننده را در میان کاربران دارد.

پرطرفدارترین کاربر

  کاربرانی که بیشترین دنبال‌کننده را در میان دیگر کاربران دارند

نمادهای برنده

نمادهای برنده امروز نمادهایی هستند که در روز اخیر باز بودن بازار، بیشترین رشد قیمت را داشته‌اند.

به اشتراک‌گذاری

 اگر جزو خوانندگان گوگل ریدر هستید می‌توانید مطالب و اخبار خوانده شده در آنجا را در سهام یاب به اشتراک بگذارید.

روش به اشتراک‌گذاری:

بعد از ورود در ریدر به بخش تنظیمات در گوشه سمت راست رفته و یک سایت مقصد با آدرس سهام یاب تعریف کنید.

با انجام این عمل در قسمت پایین هر مطلب ریدر به اشتراک‌گذاری در سهام یاب می‌بینید که مستقیما در سهام یاب قرار داده می‌شود.